В Україні стартувала вступна кампанія до вишів. За перший день абітурієнти створили понад 40 тис. електронних кабінетів.
Менеджерам, юристам, економістам та філологам у найближчі роки буде складно знайти роботу – такі прогнози експертів. Ринок ними перенасичений. Як наслідок – чимало спеціалістів вже кардинально змінюють сферу діяльності.
А ось на кур’єрів, продавців, водіїв, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів роботодавці полюватимуть. А ще у пошані будуть піарники та робітничі спеціальності.
Будівельники потерпають від відсутності архітекторів, дизайнерів-конструкторів. Фармацевти шукають провізорів фармацевтів, їх теж нема.
Щоб залишатися затребуваним на ринку праці, доведеться розвивати свої навички, вчитися нового і відповідати новим викликам.
Тривалий карантин вже змінив підходи до роботи. Більшість компаній перенесли свої офіси в онлайн. І вже змінили вимоги до працівників.
Та водночас у центрі зайнятості зазначають, що наявність вищої освіти не завжди запорука працевлаштування. Нині кожен другий безробітний має диплом спеціаліста. Тож, перш ніж обрати майбутній фах, експерти радять зважити всі плюси і мінуси професії. А ще слід врахувати, що дистанційної роботи у найближчі роки стане більше. Роботодавці зрозуміли: так працювати не просто можливо, але й вигідно.
В цій ситуації зварювальник – краще за юриста.