Ця унікальна наукова установа представляє науковий потенціал Посульського краю. Іі назва – Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України. Газета "Лубенщина" неодноразово писала про цю установу, де нині працює директором депутат районної ради, кандидат сільськогосподарських наук Олексій Устименко.
Правою рукою є заступник директора з наукової частини, людина з енциклопедичними знаннями лікарських рослин Людмила Глущенко. Сьогодні кадровий потенціал ДСЛР - це 40 працівників, з яких 12 науковці (з них 7 – кандидати наук). Установі є чим гордитися. Упродовж багатьох років зібрано гербарій на 20 тис. аркушів, який входить до складу національного надбання України, закладено ботанічний розсадник, де зібрані зразки найрізноманітніших лікарських рослин не лише української флори, а й багатьох країн світу, причому не лише відомих сортів, а й дикорослих видів. Гордістю науковців є ботанічний сад, поля, де застосовується технологія крапельного поливу.
Тут в одному місці зібоано 117 різновидів чебрецю, ехінацея вперше в Україні вирощена саме в Березоточі у 1946 році. Протягом понад століття в установі здійснюються комплексні дослідження з ресурсознавства, селекції, насінництва, насіннєзнавства, рослинництва, фармакогнозії. Розроблені рекомендації та технологічні карти з вирощування більше, ніж 100 лікарських культур, системи добрив та захисту від шкідників і хвороб для 60 культур, створено 57 сортів лікарських і ефірноолійних культур та багато іншого.
Лікарські рослини непрості у догляді, адже хімія під час вирощування не використовується, застосовується у більшості випадків «ручний» збір трав тощо. Поряд з тим, науковці вивчають нові напрямки діяльності, продовжують серйозну селекційну роботу, впроваджують сучасні технології, при цьому збільшують свій науковий потенціал.
Голова РДА Олександр Циганенко 29 липня відвідав з робочим візитом Дослідну станцію лікарських рослин та ознайомився з іі роботою.
Знімки з посту Олександра Циганенка