День святого Валентина з кожним роком набирає усе нових і нових традицій. У всіх країнах у цей день було і є популярним влаштовувати весілля і вінчатися. Закохані люди зізнаються у своїх почуттях, дарують одне одному подарунки.
З давнини люди вірили, що у День святого Валентина навіть птахи здатні віщувати долю. Вважалося, що якщо дівчина побачила у цей день пташку-вільшанку, то вона вийде заміж за моряка, якщо вона побачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, а якщо щигля – за мільйонера.
Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме в цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме. Тому вже кілька століть поспіль дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.
У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі “Валентину”. Кілька молодих людей збиралися разом , писали на шматочках паперу імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його “Валентиною”, а він її “Валентином”. “Валентин” складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, поводився, як справжній лицар. Уельсьці вирізували дерев’яні “ложки любові” і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало “ти знайшов шлях до мого серця”. Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина .
На початку минулого століття американці в День Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Згодом почали виробляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий – чистоту любові.
Французи в день Святого Валентина дарують коханим коштовності. Варто зазначити, що саме французи першими почали використовувати “валентинки”- чотиривірші як любовні послання.
Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познанську метрополію, де за повір’ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Італійці вважають своїм обов’язком дарувати коханим подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається – “солодкий”.
У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.
В Японії найпоширенішим подарунком є шоколад.
Саудівська Аравія – це єдина в світі країна, де свято закоханих офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів. Навіть квітковим магазинам наказано не торгувати в День всіх Закоханих червоними трояндами.