Коли набридає одноманітність і хочеться гострих відчуттів, можна подивитися фільм жахів, стрибнути з парашутом або ж податися до пошуково-дослідницькою пошуково-дослідницької туристичної діяльності. Проте, на відміну від перших двох «допінгів», туризм - захоплення на все життя! Це один із способів пізнати природу, історію, культуру, життя й, безумовно, відкрити себе. А цей процес, повірте, нескінченний.
У Лубенській ЗШ№1 краєзнавчо-туристичний рух із кожним роком стає все більш популярним. До складу пошукової групи входять учні 8-Б класу: Якименко Павло, Педрига Євген, Давиденко Єлизавета, Ступка Вікторія, Демиденко Анна, Чобітько Марія, Слєпцов Сергій, Кухаренко Денис, Букало Андрій, - які водночас є вихованцями гуртка «Спортивний туризм». Вони упродовж 2019-2020 навчального року постійно беруть участь в обласних краєзнавчо-пошукових та екологічних акціях, конкурсах, конференціях.
Наприклад, юні дослідники здобули перемогу в ІІ турі конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина –Україна» на тему „Річка Луб’янка: історія і сьогодення”(за напрямом „Географія рідного краю”). Також восьмикласники - переможці І обласного туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» («Лубни на початку XX століття. Свідчення очевидців»).
Пошуковці є цьогорічними лауреатами літературної премії ім. Олеся Донченка у номінації «Дитяча художня та наукова творчість».
Давиденко Єлизавета, Букало Андрій та Чобітько Марія взяли участь в обласних краєзнавчих конференціях учнівської молоді «Полтавщина - земля моя свята» (м. Полтава), «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» (м. Миколаїв). Їх науково-дослідницькі роботи було навіть надруковано в періодичних виданняхУкраїни.
Пошуковий загін «Явір» та його керівників (Чорнуху В.О. та Полонського М.М.) було відзначено й нагороджено премією ім. Олеся Донченка.
Тож щиро бажаємо нашим пошуковцям вагомих здобутків, наснаги, завзяття, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу!!!