Цьогорічний День вишиванки випадає на 17 травня. Вперше відзначати цей день запропонувала одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. І хоч свято не офіційне, проте вже здобуло всенародну повагу і суспільний інтерес.
Розмаїттю національного одягу в цей день можна тільки позаздрити – на будь-який смак і вимогу, від малого до великого. Тут мається на увазі не лише сорочка, але й вишиті сукні, жилетки, костюми жіночі і чоловічі, різні техніки виконання, багатство смаку і кольорів, дизайнерські «штучки» тощо.
Лубенці теж долучаються до акції, то тут, то там з’являються фото керманичів міста і району у вишитому одязі, дітвора у навчальних закладах теж майже вся вбрана у «генетичний код нації». Втім, пересічних містян, які, наприклад, не дотичні до державної служби і які б проходжувалися в цей день у вишиванці – не так і багато. Якщо не сказати мало взагалі! Причини, звісно, в кожного особисті, як і погляди на свято теж. Хтось вважає, що не варто ради одного дня одягати вишиванку, щоб потім назавтра її покласти в шухляду до наступного року, а комусь же це просто не по кишені, бо красива, витончена вишита сорочка коштує доволі не дешево. Тож справа не примусова, а добровільна і до всього ж слід пам’ятати про дотримання стилю, оскільки каламбур в одязі не пасує нікому.
Також цього дня всі християни святкують Вознесіння Господнє, яке припадає на четвер 6-го тижня після Великодня.
Юлія АНТОНЕЦЬ.