В гостях у Гостинця (Відео)

gostunez 27012020Усі ми родом з дитинства. Саме тоді закла­даються найбільші мрії, які у подальшому визначають людське життя. Для Тетяни Гри­горівни Селюк - керівника народної аматорської лялькової студії «Гостинець» РБК визначальною стала зустріч з виставою «Колобок» Полтавського лялькового театру, яку вона побачила, будучи дівчинкою. Відтоді ляльки стали мрією, за якою вона з перервами рухалася все життя.

А все тому, що з ди­тинства дуже любила щось робити власними руками, займатися рукоділлям, виготовляти ляльки, шити їм оригінальні вбрання. Тож коли досить часу пропрацювала у галузі культури, виникла ідея створення лялькового театру. У 2003 році вона втілилася у маленький ляльковий гурток, куди ходили діти. Спочатку це були ляльки на тростинках за ширмою. Але не давала спокою ідея вивести на сцену ляльки-маріонетки (ляльки на нитках). За досвідом їздила в Полтаву. Там Тетяні Григорівні показали цехи, де працюють лялькарі, де вони шиють майбутнім лялькам-артистам одяг. Вразила художня майстерня. Це десятки людей.

І Тетяна Селюк взялася за роботу. Доводилося бути і художником, і кос­тюмером, і режисером водночас. Найперші ляльки були українські народ­ні персонажі — чоловік, дівчина, жінка, парубок і т.д. Мініатюри, з якими вийшла на сце­ну разом з колегами по районному Будинку культури, також були створені на основі українських пісень, оповідок. Та це легко тільки сказати: взяти жартівливу пісню і втілити її на сцені, зро­бити малесенький спек­такль на п'ять-сім хвилин.

Цьому передує ве­лика копітка робота, по­чинаючи від задуму до розподілу ролей, ство­рення декорацій, самих ляльок — майбутніх персонажів. А ще ж музичний супровід, зву­козапис реплік, пошук тих, хто ці репліки озвучить. Ось скільки дрібниць по­трібно вирішити до вті­лення в життя невеликого сюжету.

І тим не менш все це було Тетяні Селюк під силу. Бо в її уяві один за одним з’являлися пер­сонажі. З глини ліпила обличчя. Бувало інколи, що уявлялося одне, а виходило інше. Так сама по собі лялька проявляла «характер». Коли з глини зроблено форму, май­стриня сідала за виготов­лення обличчя ляльки з пап’є-маше. Це коли за допомогою маленьких

клаптиків паперу ство­рюється лице, яке роз­фарбуєш — і воно оживає. А потім виготовляєш ляль­ку. Одяг, крім того, що його треба уявити, слід пошити. Причому з різних матеріалів. Той же фартушок, вишивка, різноманітні ко­стюми, смушева шапка чи манжети на сорочці, взуття. Зараз легше, адже є магазини, де прода­ється готова вишита тасьма, інші еле­менти декору.

Поступово до­вкола Тетяни Се­люк сформувалося коло однодумців. Це в основному пра­цівники районного Будинку культури Олена Пєніна, Світ­лана Потужня, Те­тяна Селюк, Люд­мила Бондаренко, Світлана Руденко (працівники Будин­ку культури), а також Аліна Бугайчук, Юлія Вільхівська. Дуже допо­магає тісна співпраця зі звукооператором Юрієм Задорожним. Озвучують ляльки різні люди, в тому числі працівники культури району. Вони записуються на студії РБК.

У 2015 році колектив захистив звання народ­ного. Відтоді народна аматорська лялькова студія «Гостинець» РБК отримала нове дихання. Брали участь в огляді народної творчості «Квітуй, прекрас­на батьківська земля», у фестивалі народної твор­чості та Національному Сорочинському ярмарку, в обласному конкурсі читців-гумористів «Свято веселої мудрості», та традиційному святі «Роде наш красний», інших конкурсах та фести­валях, постійно виступають на районних заходах.

Репертуар народної аматорської лялькової студії «Гостинець» дуже великий. Він складає більше 40 номерів! Це перш за все казки «Рука­вичка», «Нові пригоди колобка», мініатюри «Баба Яга на святі», «Веселий домовичок», «Циганські наспіви», «Залицяння», «Баба Яга та Кощій», «Ой під вишнею...», «Дівка в саду стояла», «Поради­лись», «Била жінка мужика» та інші (на слова україн­ських народних пісень), «Веселий клоун», «Бре­менські музиканти» (за мотивами мультфільму), а також лялькові мініатюри» «Піратський острів», «Гарбузи» (за мотивами пісні знаного в Лубнах піснедара Олега Олега Приймака), «Два куми» та інші (за байками Глібова), «За дво­ма зайцями» (за мотивами однойменного фільму). А і це понад п’ять десятків ляльок!!! І кожна лялька має свій характер, своє обличчя, свою кінематику.

Заходимо у святая святих лялькової студії — невелику кімнатку, де на І всю стіну він стелі до підлоги на спеціальних і стелажах за ширмою збе­рігаються ляльки. Про | кожну з них Тетяна Гри­горівна ладна розповідати захоплюючу історію. Адже кожна випурхнула в світ із-під її невтомних рук і тепер ніби живе окремим життям.

Ось така вона, чарівниця народної аматорської ля­лькової студії «Гостинець», повелителька ляльок-маріонеток Тетяна Григорівна Селюк, яка дарує нам І хвилини непідробної радості і щастя!

Олександр МІЩЕНКО.

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!