ЩО ТАКЕ ГРИП ПТИЦІ

grup 24012020Інфекційних хвороб, спільних для тварин і людей, в світі існує дуже багато. Одні з них минають у легкій формі, інші призводять до епізоотій і епідемій з масовою смерт­ністю. І як тільки людям вдається при­бор­кати збуд­ників однієї хвороби, на зміну їм при­ходять інші. Однією з таких хвороб є грип птиці.

 Так 19.01.2020 року, згід­но лабораторних до­слід­жень, в ПП «Ху­тір» с.Бугаків, Неми­рів­ського р-ну, Вінниць­кої обл. було вста­новлено ді­аг­ноз грип птиці типу А.

Це гост­ре високо­конта­гіозне вірус­не захворю­ван­ня сільсько­гос­подар­ської, синатроп­ної та дикої птиці, що харак­те­ризується приг­ні­­чен­ням, септи­це­мією, ура­­жен­­ням респіраторних орга­нів та шлунково-киш­кового тра­кту, великою за­гибелі птиці.

До хвороби сприйнят­ливі кури, качки, гуси, ін­дики, стра­­уси, цесарки, пере­­пе­ли, бу­ревісники, фазани, го­­робці, лебеді, чайки та ін­ші.

Дже­ре­лом інфекції є хвора та при­хворіла грипом птиця, вірусо­носійство, у якої мо­же три­вати до 2-3 місяців. Зара­ження відбу­вається через повітря, інфі­кований корм, яйця, воду, інвентар та інше.

В більшості вірус грипу птиці високо­спе­ци­фічний і не здатний уражати інший вид тва­рин чи людину. Проте вірус грипу має здат­ність швидко видо­змінюватися. Є при­пу­щення науковців, що вірус “пташиного гри­пу” при певних умовах може мутувати і пере­даватись людині, внаслідок чого бували ви­падки, які викликали масові захво­рю­вання людей з високою летальністю.

При зараженні низько­ві­рулентним штамом ві­русу хвороба проявляється зни­женням несучості, ура­жен­ням органів дихання і трав­лення, смертність ко­ли­ваєть­ся у межах від 2-5% до 90%. При зараженні пти­ці високо­вірулентним серотипом віру­су хвороба про­­тікає гостро і прояв­ляється ураженням пе­ре­важно респіраторної сис­теми, супроводжується хри­­­пами, посинінням гре­беня, сере­жок, набряком го­лови, діареєю, значною за­ги­бел­лю (більше 75%).

Діагностують грип у пти­ці на підставі епізоо­тичних, клі­ніч­них, паталого­анато­міч­них і обов’язково лабо­ра­тор­них досліджень.

А тому щоб уникнути за­хво­рю­вання домашньої пти­ці в особистих госпо­дар­ствах, необхідно пере­вести пта­хів на закритий ре­жим утри­мання, не ви­пус­кати на пас­тів­ники, водой­мища, а на под­вір’ях вста­новити при­сто­­су­вання для відля­куван­ня си­нантропної пти­ці. Тоб­то уне­можливити контакт до­маш­ньої птиці з ди­кою пере­літною та си­нант­роп­ною птицею.

В процесі догляду за до­маш­німи птахами необ­хід­но використовувати спец­одяг та користуватись ват­но-марле­вою пов’яз­кою. При обслуго­вуванні птиці дотримуватись особистої гігієни, не вживати їжу,не пити та не палити.

В їжу потрібно ви­ко­рис­то­вувати м’ясо і яйця лише від заздалегідь здорових птахів. Якщо їх придбавати, то в ма­га­зинах або на ринку, після проведенї ветери­нар­но-сані­тар­ної експер­тизи. Перед вжи­ванням м’я­со слід прова­рю­вати не менше півгодини з часу за­ки­пання, а яйця – десять хвилин.

Зараз на території України в тому числі і в нашому районі проводиться постійний імуно­логічний моніторинг серед різних видів птиці щодо наявності антитіл до грипу та інших інфекційних хвороб, що дає можливість тримати епізоотичну ситуацію під конт­ро­лем, прогнозувати виник­нення захворю­ван­ня та планувати проти­епі­зоотичні заходи.

При підозрі на захворю­вання птиці на пташиний грип слід звернутися до спе­ціа­лістів ветеринарної ме­дицини для вжиття від­по­відних за­ходів.

Сергій Бородай, завідувач відділу протиепізоотичних заходів Лубенської районної державної лікарні ветеринарної медицини.1

Календар свят

Вересень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
День знань.
2345678
Різдво Пресвятої Богородиці.
91011121314
Воздвиження Чесного Хреста.
15
Всенародний день батька.
1617
День рятувальника.
День працівників лісу.
Іменини святкують Ілля, Софія, Віра, Надія, Любов.
1819202122
День осіннього рівнодення.
День партизанської слави України.
23242526272829
День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
30
День перекладача.
Всеукраїнський день бібліотек.
День усиновлення.
      

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!