ОЧНЕ ВIДДIЛЕННЯ ЛУБЕНСЬКОЇ ЛІКАРНІ: БАЧИТИ СВІТЛО В КІНЦІ ТУНЕЛЮ

oko 14012020– Реформа в медицині назріла, – переконана завідуюча офталь­мологічним відділенням КП «ЛЛІЛ» ЛМР Лідія Адольфівна Зінченко – лікар з величезним досвідом роботи. – Адже працювати в останні ро­ки стало дуже тяжко. Медицина зайшла в глухий кут і начебто далі рухатися нікуди. Тому лікарям, взагалі медичним працівникам, хотілося реформи.

А разом з нею – покращення забезпечення. Втім, як бачимо зараз, реформа галузі охорони здоров’я пішла дуже швидко, іноді не оцінюючи ситуацію на місцях. Нині дуже важко, особливо коли немає належного фінансування. Адже будь-яка реформа потребує перш за все великих матеріальних затрат. Вимоги до рівня надання послуг підвищуються. Щодо спеціалістів, то вони у нас дуже хороші. Це досвідчені окулісти з вищою категорією, які багато років про­працювали в тій же поліклініці, де надали допомогу сотням лубенців.

 

– Тобто ми не боїмося підвищення ви­мог до нас, як до фахівців, єдине, чого по­­требуємо – це забезпечення, – наго­ло­сила Лідія Адольфівна і запевнила: – Ті обсяги надання медичної допомоги, які вимагає реформа, ми можемо надати. Велика проблема – це низькі заробітні плати лікарів, медичних сестер. Зви­чай­но так жити неможливо. Така оцінка пра­ці дуже образлива. Хочеться, щоб став­лен­ня до медичних працівників у сус­пільстві змінилося. Все-таки розмір заро­бітної плати 4700 гривень для лі­каря, який оперує, занизький.

Останній раз в операційній було на опе­­­рації 17 осіб хворих. А це велике на­вантаження. Ти виходиш досить ви­сна­­жений. Ще й наступного дня при­їз­диш ог­лянути прооперованих. А мед­сестра повинна підійти до кожного з них і 8 разів протягом дня закапати кожного. Вона одна, бо пройшло скорочення. Це дуже важко.

Операції з приводу катаракти в очному від­діленні проводяться з 2008 року. Заїжджає бри­гада із Харківського інституту Гіршмана. Це спеціальні хірурги-катарактальники, які опе­рують і виконують операції з імплантації штучного кришталика.

– На кілька місяців була перерва у зв’язку з деякими юридичними питан­нями, викликаними реформою меди­цини. Нині ми відновили ці опе­рацій, – говорить Лідія Зінченко. – За­­галом же операції з імплантації штуч­ного криш­талика зараз проводяться ду­же широко. Це зручно і безбо­лісно. В результаті маємо хороші результати, які залежать не тільки від оперуючи хірургів, а й за­гального стану хворого, того, наскіль­ки за­­пущена катаракта, які є супутні за­хворю­вання. Словом, загальний стан хворого під час проведення цих опе­рацій має величезне значення.  

В очному відділенні є операційна, є апаратура, і її достатньо, вона хороша. Апа­­ратура надана в оренду приватним підприємцем Олегом Ліпатовим. З ним лі­­карня тісно співпрацює. На апаратурі пра­цюємо із задоволенням, вона нас не під­во­дить. Штучні кришталики замов­ля­ють­ся у спеціалізованих фірмах. Їх за­раз дуже багато. Кожен, залежно від ви­робника, має різну ціну та різне призна­чення. Хворий сам робить замов­лення за бажанням, звісно, при консуль­тації лі­каря. Криш­та­лик замовляється в Києві. Постачання від­бувається через аптечну мережу. Як і все інше, що не­об­хідно для операції, хворий оплачує. Таким чином отримує не­обхідний опера­ційний набір, з яким приходить на опе­рацію.

На жаль, Лідія Адольфівна після скорочення, що відбулося, – єдиний лікар в очному від­діленні. За сумісництвом тут працює також на­чаль­ник управління охорони здоров’я Вік­тор Ківа. Він допомагає в консультаціях і т.д.

– Далі, – ще раз наго­лошує Лідія Зін­ченко. – багато чого зале­жить від стану хворого на катаракту. Якщо вона не за­пу­щена, наступного дня лю­дину ми мо­жемо випи­сати додому. Якщо випа­док трохи склад­ніший (у нас зараз лежать бабусі 85-86 років. Вони самі не зможуть за­капувати ліки. Тому необхідна сто­рон­ня допомога), тоді лікуємо 3-4 дні. Трап­ляються супутні патології. На­приклад, тяжкий цукровий діабет, тяжка глаукома. Тоді лікування триває до тижня. У будь-якому випадку допоможемо хворому ви­ходитися. Виписуємо в стані, коли зна­ємо, що він може спра­витися сам.

Тобто технічно маємо все необхідне для діаг­нос­ти­ки, для лікування, для об­стеження. Що треба до­датково (оскільки ме­ди­цина не стоїть на місці, з’явилися нові комп’ютерні техно­ло­гії, (як то комп’ю­тер­ні то­мо­грами), направ­ляємо хворого на обсте­ження до приватного під­приємця лі­ка­ря Олега Ліпатова у його Центр зору. Тому не маємо труднощів у постановці ді­аг­нозу. У Лубнах для цьо­го є все необхідне.

Лідія Зінченко та­кож може оперувати. І оперує багато ро­ків і катаракти, і глау­коми. Але нині опе­рації про­водять на новітній апаратурі, якої раніше не бу­ло. Тоб­то перевагу надають у прове­денні цих операцій катарактальним хірур­гам, які спеціалізуються на цьому, мають що­денну практику роботи на такій апа­ра­турі. Тому оперує у бригаді разом з ними.

Лідія Адольфівна не переживає, що залишиться без роботи. Адже у від­діленні лікують також інші хвороби, яких дуже багато. Це хвороби запального ха­рактеру, риніти, тяжкі виразки, багато ві­русних захворювань. Помолодшав цук­ро­вий діабет, судинна патологія, коли вини­кають порушення кровообігу у стов­бурі зорового нерва, сітківці теж помо­лод­шали. Трапляються інсульти зорового нерва, крововиливи. Вони важко під­дають лікуванню. Тому хворих, які нині знаходяться в очному відділенні, багато. Їх проліковують, надають допо­могу. Якщо не справляємося самі, обо­в’язково направляємо на лікування в Оде­су. Дехто з них потребує лазерного втру­чання, лазерного лікування. Їх на­прав­ляють до Полтави. Зокрема, з при­воду діабету, набряків на сітківці, реге­нерації сітківки, при високій коротко­зорості.

У відділенні є книга відгуків. Тож хворі часто пишуть слова подяки. Адже тут працює дружний, здоровий колектив, грамотні медсестри, які можуть про­водити необхідні маніпуляції. А го­ловне – вони людяні.

– Працювати можна і працюємо, незважаючи на реформи, – підсумувала розмову завідуюча офтальмологічним відділенням КП «ЛЛІЛ» ЛМР Лідія Зін­ченко. –Тож звертайтеся до нас, неод­мінно допоможемо!

Олександр МІЩЕНКО

Знімок автора.

Календар свят

Вересень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
День знань.
2345678
Різдво Пресвятої Богородиці.
91011121314
Воздвиження Чесного Хреста.
15
Всенародний день батька.
1617
День рятувальника.
День працівників лісу.
Іменини святкують Ілля, Софія, Віра, Надія, Любов.
1819202122
День осіннього рівнодення.
День партизанської слави України.
23242526272829
День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
30
День перекладача.
Всеукраїнський день бібліотек.
День усиновлення.
      

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!