Сімейні посиденьки за святковим столом, накритим різноманітними смачними стравами, залишаються класикою зустрічі новорічної ночі. Плануванням меню для застілля господині починають займатися задовго до настання свята. Підбирати страви потрібно так, щоб догодити не тільки всім присутнім на застіллі але і господині 2020-го року.
Згідно зі східним календарем, він пройде під знаком Білої Металевої Криси (Щура) – запасливого звірка, який любить ситно і смачно поїсти. Що повинно бути на Новорічному столі 2020, щоб догодити гризуну, та як правильно сервірувати і прикрашати страви – дивіться поради астрологів і дизайнерів в цьому матеріалі.
Рекомендації по складанню меню на Новий рік 2020
Щур за своєю природою – істота всеїдна і не привередлива в їжі. Він любить робити запаси і споживає практично все, головне, щоб страви були поживними і різноманітними. Тому в передсвятковій метушні доведеться подбати про те, щоб стіл був багатий на частування і декор. Але не варто впадати в крайнощі і готувати страви з екзотичних і делікатесних продуктів – все-таки Щур любить простоту.
Щодо сиру, який, на думку багатьох з нас, гризуни просто обожнюють, точки зору астрологів розділилися. Одні стверджують, що це стереотип, і Криса не переносить сирні продукти, інші ж вважають, що покровителька року просто не може без них прожити. Тут краще дотримуватися золотої середини – не готувати суто сирні закуски, а використовувати сир в якості додаткового інгредієнта святкових страв.
Що обов’язково має бути на новорічному столі в 2020 році, так це крупи, горіхи, якими гризуни так люблять запасатися на зиму. Візьміть гарне блюдце або піалу, насипте туди злаки, покладіть кілька горішків і поставте на святковий стіл – цим ви зможете здобути прихильність тотемної тварини.
А ще ці компоненти можна використовувати при приготуванні страв. Наприклад, насіння льону, кедрові і волоські горішки додати в салати, кунжут – в випічку і закуски, а мигдаль і арахіс – в десерти. Із злаків особливо вітаються сочевиця, перловка, рисова і гречана крупи.
Що ще обов’язково має бути на святковому столі:
- нежирні різновиди м’яса – віддайте перевагу курятині, кролятині, телятині і яловичині;
- салати з додаванням м’яса, ковбаси, шинки і копченостей;
- свіжі та тушковані овочі;
- фрукти і ягоди – Щур особливо любить яблука, виноград та апельсини;
- морська риба;
- будь-які види солодощів і десертів;
- випічка з бездріжджового тіста;
- висівковий хліб і домашні булочки зі злаками;
- безалкогольні та слабоалкогольні напої;
- чорний, зелений і трав’яний чай.
Комбінуючи зазначені інгредієнти, будь-якій господині вдасться скласти приголомшливе меню і накрити повноцінний святковий стіл.
Чого не повинно бути на новорічному святі:
- жирних сортів м’яса – свинини, баранини, качки;
- тропічних фруктів – ананаси, авокадо, маракуя, фейхоа, інжир, фініки;
- міцного алкоголю – горілки, текіли, кальвадосу, віскі, коньяку;
- страв з капустою – голубців, соте, рагу, капусти в квашеному вигляді;
- кави – її з легкістю замінить міцний чорний чай.
Дозволяється використовувати різноманітні спеції та приправи. Навіть звичайне повсякденне блюдо з ними вийде набагато пікантніше і смачніше. Оригінальністю повинна відрізнятися і подача страв. Використовуйте фігурні ножі для декоративної нарізки, створюйте з продуктів фігурки мишей, гарно оформляйте салати, бутерброди канапе – ось як на фото:
Новорічні смачні закуски
Доречними будуть закуски на хлібі – улюблені всіма бутерброди. Добре, якщо ви візьмете за основу зернові хлібці, крекери – їх злаковий склад в рік Щура досить символічний.
Що можна використовувати в бутербродах:
- вершковий сир і вершкове масло;
- ікру мойви або тріски;
- шматочки червоної риби;
- солоне філе оселедця;
- м’ясні слайси з в’яленої яловичини, бастурми, шинки, буженини, копченої курки;
- соус тартар;
- пластинки сиру;
- кружечки огірка або помідора;
- гілочки зелені.
Шматочки хліба можна посмажити на сковороді в невеликій кількості олії або підсушити в духовці – вийдуть грінки або закуска на зразок брускети.
Ефектно виглядають закуски, подані в тарталетках. Для наповнення пісочних кошиків використовують:
- суміш тертого яйця і сиру (плавленого, копченого, твердого);
- дрібно нарубані свіжі і мариновані овочі з маслом або майонезом;
- смажені гриби з цибулею;
- сир з зеленню;
- паштет – шпротний, м’ясний, печінковий.
Заповнюйте тарталетки безпосередньо перед подачею, щоб тісто залишалося хрустким.
Останнім часом великою популярністю користуються різноманітні рулетики з лаваша і омлету. Тонкі пласти змащують соусами, кладуть начинку, туго згортають і нарізають у вигляді ролів. Для прошарку використовуйте продукти, до яких прихильна покровителька 2020 року — Криса :
- консервовану кукурудзу;
- обсмажену моркву з цибулею;
- мариновані гриби:
- корнішони;
- плавлений сир;
- дрібно нарізану ковбасу;
- солону рибу;
- рубану зелень.
Основні новорічні страви
Щоб не «заморочуватися» з приготуванням основної страви і гарніру, спробуйте подати на свято плов. В наступаючий рік Щура (Криси) він буде як ніколи доречний – і злаки, і м’ясо, і овочі на одному столі. Тільки не використовуйте жирну баранину, яку не сприймає гризун. Підберіть рецепт з курячим філе, знежиреною свининою або яловичиною – вийде теж дуже смачно.
Доречними на застіллі будуть такі основні страви:
- медові свинячі реберця;
- відбивні з телятини;
- курка запечена цілком або кролик;
- курячі рулети з шинкою і сиром;
- котлети з індичого фаршу або печінки;
- стейки з яловичини;
- жюльєн у формочках;
- запечена скумбрія з овочами;
- курячі шашлички;
- м’ясні клубочки з фаршу з грибами і цибулею;
- тушкована яловичина з чорносливом;
- печеня по-домашньому з м’ясом і картоплею в горщиках;
- печінковий торт;
- заливне з риби;
- сільський зельц.
Сервіровка новорічного столу 2020
У передсвятковій метушні не забудьте подбати про сервіровку столу. Особливого значення набуває палітра, в якій буде оформлене приміщення і оздоблення новорічного столу. Щасливими кольорами для 2020-го року стануть золотий, синій і зелений у різних відтінках. Також зверніть увагу на:
- білий;
- сріблястий;
- м’ятний;
- блідо-сірий;
- світло-блакитний;
- пастельний бузковий.
Присутність цих відтінків в декорі, скатертині, серветках і посуді допоможе залучити удачу в наступному 2020 році і принесе щастя у дім. А ось від жовтої і коричневої палітри доведеться відмовитися.
Джерело: 2016rik.com.ua