КАМЕРТОН ХОРОВОГО СПIВУ ЛУБЕНЩИНИ

Мистецтвkamerton 061112019о співу, як будь-який творчий процес, має свої особливості і секрети. Але всі вони лишаються за лаштунками, коли на сцену виходять учасники народного академічного хору «Камертон» і… світ перетворюється у велич­ний храм, де без перебільшення лунають ангельські голоси.

 До честі українських композиторів вони зали­шили виконавцям музичних творів величезний спадок, який досі поповнюється нашими сучасниками. Тож народний академічний хор «Камертон» має величезне поле для пісенної твор­чості. Сам колектив був створе­ний закоханою у мистецтво хорового співу людиною, талановитим викладачем Юлією Гришею на початку 2007 року і з того часу про­тягом 12 років радує шану­вальників цього виду мис­тецтва.

– На Полтавщині біль­шого розповсюдження на­бу­ли хорові колективи на­род­ного напрямку, – ді­литься Юлія Гриша дум­ками про те, чим живе, чо­му без перебільшення при­святила власне життя. – Академічний спів більш складна царина, він потре­бує високої майстерності для виконання складніших по рівню творів. Тому в такі колективи йдуть істинні поціновувачі жанру. На­родний академічний хор «Камертон» нараховує близь­ко 30 осіб. Є люди, які з перших днів перебувають в колективі. Це Світлана Васюк, Наталія Уварова, Неля Жолобецька, Наталія Зарецька, Віктор Гриша, Тетяна Алєксєєва, Надія Німець. Це істинні лю­би­телі співу – мистецтва, яке, на жаль, не настільки по­пуля­ризується в Україні, як би того хоті­лося.

Незважаючи на те, що співають не професіонали – люди різних спеціаль­ностей і віку, а колектив є самодіяльним, ми маємо досить хороший результат, запорука якого це спільна праця керівника і учасників колективу. Без такої спів­праці, без поєднання цих двох складових нічого до­сягти неможливо. Людей без спеціальної музичної освіти треба не просто нав­чити співати, а й вико­нувати складні чотири­го­лосні тво­ри. Тому від керів­ника ви­ма­гається до­статній рівень професійної підго­тов­ки.

Репетиції відбуваються щотижня у вівторок і четвер з усім складом колективу, а окремі вивчення партій – на групових зайняттях по ба­жанню і по можливості.

Нині репертуар народ­ного академічного хору «Камертон» досить ве­ликий. Він складається як з творів духовного змісту, які використовуються у бого­служіннях в християнських храмах, так і творів профе­сійних, композиторських. Учасники хору дуже люб­лять виконувати твори Ле­он­товича. Співають все­світньо відомий «Щедрик» в аранжуванні компози­тора, а також українські народні пісні в його об­робці. Крім того виконують твори Кос-Анатольського, Майбороди, пісні в обробці Колесси і Кошиця. Люблять виконувати пісні на слова Тараса Шевченка. Це і «Ду­ми мої, думи…», і «За­по­віт», і «Реве та стогне Дніпр широкий», і «Сонце схо­дить». Є твори на слова Шевченка гумористичного змісту – жартівливі пісні «Від села до села», «У пе­ретику ходила». Особ­ли­вою сторінкою пісенної твор­чості «Камертону» є ко­лядки і щедрівки, пісні Різдвяно-новорічного цик­лу. Не цураються викону­вати твори на слова міс­цевих авторів, в тому числі нині покійного заслуженого працівника культури Украї­ни Олек­сандра Житин­сько­го. Коли б хто вирішив під­рахувати кількість пі­сень, які є в репертуарі колективу, то виявив, що їх більше шес­ти десятків.

Юлія Гриша горда з то­го, що хоровий колектив «Мрія» (с.Березоточа), де вона працювала до утво­рення «Камертону», був перший на Лубенщині, хто у 1994 році виконав пісню «Молитва за Україну». Це в той час було неабиякою сміливістю, бо наша дер­жа­ва тільки утверджу­ва­лася на теренах світової історії.

Учасники народного ака­демічного хору «Ка­мертон» намагаються бра­ти участь у різноманітних за­ходах не лише у межах Лубен і району, а й поза ни­ми. І хоч як важко вирішу­вати питання з транспор­том, та все ж вони гастро­люють, хоча б у ближні об­ласті. Незважаючи на те, що хоровий спів – це хобі, за­хоп­лення, що у кожного з учасників «Камертону» є основна робота (репетиції проходять у вільний час, після 17.00), турбота про сім’ю – ці люди з радістю знаходять у щільному гра­фіку життя години для спіл­кування з високим мис­тецтвом академічного спі­ву.

Є в «Камертону» і ва­гомі здобутки. Як приклад, ос­тан­ня поїздка до м. Виш­город на ХІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Виш­городська Покрова», де лубенці в номінації «ака­демічний спів» здобули ІІІ місце серед професійних колективів Львова, Київ­щини, інших областей Ук­раї­ни. Колектив неодно­разово перемагав у Всеук­раїнському фестивалі-кон­курсі «Джерело духовності» (у 2019 році жіночий склад хорового колективу отри­мав ІІ місце, у 2018 році повний склад став воло­дарем І місця). Крім того у минулому році були кра­щими на фестивалі-кон­курсі «Барви Хорольщини», неодноразово перемагали у фестивалі-конкурсі «Осін­нє золото» (с.Березова Рудка), а також у фести­валях хорового мистецтва ім. Анатолія Авдієвського та «Україно, отча земле», присвяченому Дню неза­леж­ності України. Лауреати премії ім. Володимира Малика.

А попереду – нові висту­пи, цікаві поїздки. У най­ближчому майбутньому, як ска­зала керівник колек­ти­ву Юлія Гриша, пла­нуєть­ся поїздка до м.Полтава на свят­кування ювілею зна­ного композитора Ана­толія Жданова.

Тому пісня, якщо вона живе у серці, незнищенна. Віриться, що на «Ка­мер­тон» очікує довге і пре­красне майбутнє. Бо вже зараз цей колектив є ка­мер­тоном хорового співу Лубенщини і мало не всьо­го Полтавського краю.

Олександр МІЩЕНКО.

Знімок з архіву на­род­ного академічного хору «Камертон».

Підписуйтесь на нас у facebook !!!

А також читай: Оголошення: РОБОТА !!!!!!

Станьте одним із 4 000 передплатників. Газета "Лубенщина" завжди з вами

Календар свят

Вересень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
День знань.
2345678
Різдво Пресвятої Богородиці.
91011121314
Воздвиження Чесного Хреста.
15
Всенародний день батька.
1617
День рятувальника.
День працівників лісу.
Іменини святкують Ілля, Софія, Віра, Надія, Любов.
1819202122
День осіннього рівнодення.
День партизанської слави України.
23242526272829
День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
30
День перекладача.
Всеукраїнський день бібліотек.
День усиновлення.
      

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!