Як 73 роки тому, так і сьогодні молодь пам’ятає про подвиг героїв Другої світової війни. Втім, значимість тієї перемоги над нацизмом у наш час відчувається більш яскраво, адже на Сході України триває операція об’єднаних сил, гинуть солдати незалежної України.
Подвигу минулих та нинішнього поколінь був присвячений традиційний міськрайонний конкурс «І подвиг солдата в ім’я Перемоги хай буде нащадкам на пам’ять!» Як наголосив, вітаючи учасників дійства, голова літоб’єднання ім. О.Донченка, письменник, журналіст, голова журі Олександр Міщенко – конкурс, заснований у 2005 році, не втратив актуальності. Нині він набув нових рис патріотичного виховання молоді та є внеском нинішніх учнів у підмурівок перемоги в ім’я незалежної України. У складі тих, хто оцінював майстерність читців та виконавців пісенних творів були член Союзу письменників Білорусії Василь Філіпенко, учасник бойових дій у зоні проведення АТО Дмитро Сацький, представник відділу культури та туризму РДА Володимир Любич (районний Будинок культури).
Як наголосила ведуча заходу, секретар літоб’єднання ім. О.Донченка Ніна Шерстюк, конкурс проводився у трьох номінаціях: декламаторське мистецтво, вокальне мистецтво та драматургія. В останньому учасників не було зареєстровано.
Серед юних читців були широко представлені як навчальні заклади міста, коледжі, так і школи району. Серед них навчальні заклади сіл Калайдинці, Тарандинці, Ждани, Нижчий Булатець, Піски, Мацківці, Засулля, Новооріхівка, Михнівці. Багато із обраних школярами творів були присвячені темі антитерористичної операції. Обирали також класику: твори О.Довженка, А.Дементьєва, С.Тельнюка, Л.Костенко. Звучали вірші і сучасних письменників Н.Баклай, А.Жадана та інших. Яскравими виступами позначилися дуети НВК №9, Михнівської ЗШ, ЗШ №10. Глядачів вразив виступ найменших учасників конкурсу – вокального ансамблю Засульської гімназії «Експеримент». Багато хто доповнював декламацію віршів музичним супроводом – це чи не кожен другий учасник, а ось Анна Захарченко виступила у супроводі живої скрипки. Інші – відеорядом. Деякі виступи містили елементи драматургії, як от у НВК №9, Михнівської ЗШ, медучилища і т.д. Діти також доповнювали образ, втілений у творах продуманими костюмами та реквізитом. Все це уважно відслідковувало журі і виставляло відповідні бали, які згодом стали підґрунтям для визначення переможців.
Їх оголосив голова журі Олександр Міщенко. Тож у номінації декламаторське мистецтво кращими визначені Софія Циганіна (Н.Булатецька ЗШ), Анна Андреєва, Тимур Харченко (СШ №6), Марія Гончаренко (ЗШ №4), Анастасія Гелей (ЗШ №3), Катерина Черваньова (Засульська гімназія), Валерія Шелест (Новооріхівська ЗШ), Анна Ірклієнко (ЗШ №1), Поліна Гордієнко, Ірина Макаренко (медучилище), Тарас Козюпа (ЛФЕК ПДАА), Оксана Горбач та Олександр Марченко (Михнівська ЗШ). У номінації вокальне мистецтво переможцями названі Інна Аношкіна (ЗШ №2), Ангеліна Ванюшкіна (ЗШ №4). Також грамотою відзначений вокальний ансамбль Засульської гімназії «Експеримент». В нинішньому році Лубенський медіаклуб (голова Олександр Назарець) також надав дві грамоти для переможців за їх активність та патріотизм. Тож ними відзначені Руслана Могильна (ЗШ №4) та Влада Ковтун (ЗШ №8). Переможці отримали призи, які підготував для нагородження депутат міської ради Євгеній Алєксєєв.
Таким чином у підмурівок загальної перемоги покладено ще один камінь віршованого і прозового слова, пісенних творів, який піднесе українські здобутки до нових висот.
Олександр МИХАСЬ.