Людина бойової вдачі і невмирущої душі. Той вогонь, який не згораючи сяє і дає наснагу до життя. Взірець творчості та натхнення для багатьох талановитих послідовників. Все це – про геніального митця Володимира Малика, образ важкої, а проте цікавої долі якого досі зорить в пам’яті нащадків яскравою зорею.
В День рідної мови, а заодно і в день народження письменника Лубенська музична школа вкотре приймала чергових лауреатів і дипломантів щорічної премії. Вже доброю традицією на початку заходу став перегляд присутніми уривку з документального фільму «Лицар слова і любові», створеного лауреатами премії ім. В.Малика 2002 року - заслуженим журналістом України Ніною Малій та оператором телеканалу «Лубни» Олександром Кузьмінським.
Володимир Кирилович у своїй творчості оспівував історію рідного краю. Робив це щирою, колоритною мовою українського народу. Багатьом поталанило знати його за життя – надзвичайно талановиту людину, трудівника, активного громадського діяча, вчителя і наставника. Словами своїх героїв він звертався до нас, простих українців: «За землю нашу ставлю щоденно свічу. Маю надію, вірю, що може колись все зміниться, вірю, що відродимось знову, рано чи пізно відродимося і розправимо крила…»
Вшановуючи пам'ять про відомого митця, покласти квіти до пам’ятного знаку Володимиру Малику надали переможницям обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, ученицям ЗОШ №2 Євгенії Овсієнко та Анні Колесник.
Хвилюючим моментом заходу стала процедура вручення премії. Почесну місію цьогоріч виконували керуючий справами виконкому міської ради, заступник голови журі по присудженню премії Маргарита Комарова та син митця, голова обласного благодійного Фонду ім. В.К.Малика «Слово» Олександр Сиченко. Отже, шляхом таємного голосування у 2018 році лауреатами премії визнані: у номінації «література і публіцистика» – Ганна Кревська (м. Лубни, за книгу поезій «Імена снігу»), Валерій М'ятович ( м. Кропивницький, за книгу «Номенклатурний декамерон»); «краєзнавство і народна творчість» – творчий колектив документального фільму «Земля, що торкається неба» (автор сценарію і режисер Людмила Нестуля, м. Полтава); «мистецтво і монументальна скульптура» – народний аматорський квартет «Гілея» (керівник Лариса Супрун, с. Михнівці, Лубенський р-н.) – за творчий доробок у жанрі пісенної творчості, Ольга Розсохань (смт.Чорнухи) – за творчий доробок художніх робіт.
Лауреат премії Валерій М'ятович у своєму виступі наголосив, що «…у Володимира Кириловича треба вчитися справжній літературній мов, це зразок майстерного володіння словом і творенням захоплюючого сюжету, у нього треба вчитися патріотизму». Натомість Ганна Кревська розповіла про історію створення своєї книги: «Мені захотілося в одну безсонну ніч, щоб ті люди, які проходять повз нас, яких запорошує снігом…щоб вони лишалися в нашій пам’яті, і тому ця книга про імена – назв і речей, міст і людей, того, що становить наші з вами імена…Хай ваші зими будуть теплими…»
Дипломантами премії ім. В.К.Малика визнано: у номінації «література і публіцистика» – літературна студія «Слово» Лубенського медичного училища (керівник Ніна М'якота) – за збірку «Панацея», за участь у міськрайонних заходах, всеукраїнських, обласних конкурсах, Ніна Третяк (м. Гребінка) – за поетичні збірки «Дорога до себе» та «Лети, моя пісне»; «краєзнавство і народна творчість» – Григорій Швед (м. Горішні Плавні) – за книгу «Лік-зілля. Люб-зілля. Чар-зілля» (том1,2); «мистецтво і монументальна скульптура» – колектив упорядників альбому творчих робіт «Художники Лубенщини» (відповідальна Аліна Гончарова-Цівінська, м. Лубни).
Від імені дипломантів виступила Ніна Третяк, яка висловила захоплення творчістю великого митця та зачарувала присутніх віршем «Причащаюся словом». Голова ГО художників Лубенщини «Пектораль» Аліна Гончарова-Цівінська подякувала всім за підтримку, а особливо управлінню культури і мистецтв Лубенської міської ради – за сприяння при упорядкуванні художнього альбому.
Наостанок, ліричну атмосферу заходу мистецьки створили артисти міського та районного Будинків культури, юні аматори сцени, а також цьогорічний лауреат премії – вокальний квартет «Гілея», який до останнього тримав публіку своїми запальними композиціями.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки Олени СІМІНІЧЕНКО.