Про організацію роботи Лубенського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області щодо покращення протипожежного стану об’єктів на території м. Лубни ішлося на черговій щотижневій нараді у міського голови. Згідно наданої інформації протягом 2019 р. на території м. Лубни виникло 40 пожеж. На підконтрольних об’єктах пожеж не виникало.
Для цього з метою запобігання пожеж відповідно, до покладених на службу завдань працівниками Лубенського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області проводиться планові та позапланові перевірки об’єктів різних форм власності, під час проведення перевірок, працівники Лубенського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області проводять роз’яснювальну роботу в трудових колективах щодо попередження виникнення надзвичайних подій в тому числі пожеж та загибелі людей на них.
Загалом же на території м. Лубни знаходиться 798 об’єктів. З них об’єктів органів влади – 48, об’єктів суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику – 56, об’єктів суб’єктів господарювання з середнім ступенем ризику – 126, об’єктів суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику – 568. Планово перевірено 24 об’єктів суб’єктів господарювання, а також 39 об’єктів органів влади. Позапланово – 18 об’єктів суб’єктів господарювання, а також 6 органів влади. Проведено (4) наради з керівниками об’єктів щодо покращення протипожежного стану.
За результатами перевірок притягнуто до адміністративної відповідальності: ст. 175 КУпАП – 62 особи, ст. 188-8 КУпАП - 4 особи.
Також проведено роботу щодо реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. За поточний період 2019 року зареєстровано 1 декларацію (високого ступеня ризику) Суб’єктам господарювання направлено 6 листів з роз’ясненнями, щодо отримання декларації та подано інформацію в ЗМІ.
Нині тривають перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей в тому числі закладів освіти і охорони здоров’я. Основними недоліками протягом тривалого часу в закладах охорони здоров'я і освіти, насамперед в загальноосвітніх школах і дошкільних навчальних закладах є відсутність засобів пожежної сигналізації, відсутність вогнезахисного обробленням горючих конструкцій, та не в повній мірі забезпечення первинними засобами пожежогасіння.
Відсутність вогнезахисного оброблення приводить до швидкого розповсюдження вогню по горючим конструкціям. Швидке розповсюдження вогню без справної системи евакуації пожежі на об’єктах з перебування дітей може привести до фатальних наслідків, як трагічний приклад це події 2018 році у місті Кемерово Російської Федерації. До керівників даних установ неодноразово застосовувалися заходи адміністративного впливу.
Позови на часткову або повну зупинку об’єктів приміщень чи споруд до господарського суду не подавалися.
Загальна кількість об'єктів, які підлягають обладнанню засобами пожежної сигналізації 712 на 63 об'єктах установки пожежної автоматики зіпсовані, 124 систем ПА виробили свій ресурс та підлягають заміні (згідно з технічною документацією).
Тож пожежу легше попередити, ніж перемогти. Тим більше, що збиток нанесений державі тільки від одного виїзду пожежного автомобіля на гасіння пожежі, незалежно буде це гасіння будинку чи трави складає понад 50 тисяч грн. Тож думайте!
Олександр МІЩЕНКО.
Знімок автора.