Час цвітіння – це пора оновлення, заміни старого – новим, минулого – прийдешнім. Але найчастіше при цьому згадується весна, в період якої квітують сади, луки, і п’янкий аромат стелиться від землі до самого неба. Особливо відчувається в селі, поміж широкими вулицями, біля будинків, де квітують плодові дерева... Подих весни також можна відчути, споглядаючи роботи художника Ярослава Милосердного, з м. Жовті Води (Дніпровщина). 23 липня в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею ім. Г.Я Стеллецького відкрилась його персональна виставка з однойменною назвою – «Час цвітіння».
Живописець народився в селищі Іванівка, Одеської області. Там же здобув середню освіту, а також закінчив дитячу музичну школу по класу «акордеон». Свого часу в цьому ремеслі мав високі досягнення, був учасником та дипломантом багатьох конкурсів. Після завершення навчання в школі вступив до Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського на художньо-графічний факультет. Свою дипломну роботу «Пейзажі рідного краю» виконав у техніці пастель та акварель. У цій техніці працює і дотепер. Активну виставкову діяльність розпочав наприкінці 2016 року. Відтоді бере участь у багатьох обласних, всеукраїнських виставках НСХУ – в Києві, Дніпрі, Сєвєродонецьку, Кропивницькому. Тепер його роботи експонуються і в Лубнах. Ярослав Милосердний – кандидат до вступу у Національну Спілку Художників України. Любить працювати на свіжому повітрі, обожнює пленерний живопис. І хоча деякі роботи відтворює з уяви, все рівно більше натхнення черпає з природи, з натурного матеріалу.
Із презентацією виставки в нашому місті Ярослава Милосердного привітали член НСХУ, голова правління громадської організації «Художників Лубенщини «Пектораль» Аліна Гончарова, друзі-художники Олег Макогон (м. Гребінка) та Олександр Василенко, поетеса Раїса Плотникова. Вони бажали митцю натхнення, творчого зростання, скорішого вступу до лав НСХУ та суспільного визнання. Квіти та щирі побажання надійшли також від колективу краєзнавчого музею Г.Я.Стеллецького. Протягом заходу багато шанувальників живопису особисто знайомилися із гостем та дякували йому за «шматочок Дніпровщини».
Художник, автор виставки, прибув на захід не сам, а у супроводі дружини Ольги та донечки Софійки. До лубенської публіки, серед якої присутні митці, письменники, архітектори, звернувся схвильовано і водночас просто: «Я розчулений і вражений тим, як мене приймають в Лубнах, дуже вдячний всім. Попереду в мене багато творчих планів, буду й надалі працювати в цьому ж напрямку, залишатимусь вірним собі і традиціям. Закоханий у пленер. Вважаю, що митець повинен бути щирим не лише перед людьми, а й перед самим собою».
Впродовж мистецького заходу звучала акордеонна музика у виконанні студента Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка Тимофія Ілюхіна.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.