24 квітня у Лубенській КЦМЛ медики столичного Інституту серця провели безкоштовну діагностику кардіологічних хворих. Прийом пацієнтів відбувався в рамках реалізації соціально-волонтерського проекту «Медичний десант». Практика адресності послуг при Інституті серця існує вже не перший рік. Нинішній керівник закладу Борис Тодуров передав свою ідею колегам і нині такий метод перейняли не лише кардіологи, а й лікарі інших медичних установ.
Назар Озерянський – лікар-кардіохірург, активіст-майданівець, засновник і голова ГО «Дія в Україні» в особистій розмові говорить, що волонтерська робота для нього існує з часів Майдану і дотепер. В чомусь трансформується, змінюється, але триває, забираючи весь вільний від оперування час. «Ми виїжджаємо не тільки для того, щоб подивитись пацієнтів, провести скринінгове обстеження, а й щоб мати змогу вказати на якісь порушення в роботі серця, вчасно провести профілактику серцевих захворювань, попередити про небезпеку, якщо така насправді є, – наголосив лікар. – Ми знайомимось з місцевими фахівцями, передаємо їм свій досвід, радимось, спілкуємось. Це дає змогу нам поділитись знаннями, а лікарям з міст та селищ – ефективно впроваджувати їх, застосовувати в своїй практиці».
В коридорі поліклініки на сьомому поверсі доволі людно – лубенці записувались на прийом заздалегідь, а тому кожен тримався своєї черги. Основна категорія пацієнтів – передпенсійного та пенсійного віку. Вже станом на другу годину лікарі прийняли близько тридцяти осіб, дещо менше продовжували чекати біля кабінету. За словами кардіохірурга, в основному це пацієнти, що мають клапанні патології, звуження або недостатність. Також можна виокремити категорію людей з інфарктами та стенокардією. В останньому фахівці надавали людям дієві поради та консультації щодо вирішення наявних проблем. Втім, були й ті, хто прийшов не за призначенням, оскільки дискомфорт в області серця може виникати з ряду інших медичних причин.
Із собою столичні лікарі привезли портативний УЗД-апарат, на якому пацієнтів обстежував кардіолог Сергій Демидюк. «Медичний десант» вже встиг охопити понад шість областей, наразі ж лікарів зачекались на іншому боці Дніпра – в Малині (Житомирська обл.)
Окрім зацікавленості медичної, Лубни привабили киян своїм історичним надбанням, розмаїттям подій, які зіграли визначну роль у формуванні тисячолітньої твердині на берегах Сули. Назар Озерянський стверджує, що подібні поїздки регіонами України, дають змогу глибше осягнути її унікальність, неповторність, адже «хочеться виховувати нове покоління на патріотизмі, правді і гордості за свою землю».
Наприкінці свого перебування в місті столичні гості зустрілися з громадськими активістами Лубен, зокрема ГО «PRєDKI», та мешканцями, яких цікавило питання законодавчого врегулювання діяльності ОСББ, подальших дій на шляху розвитку. З приводу останнього кваліфіковану допомогу надав голова правління ОСББ Максим Петренко, який фахово займається управлінням багатоквартирних будинків. На зустрічі також були присутні відома журналіст і телеведуча, керівник багатьох проектів Ольга Герасим'юк та Катерина Гончарова – журналіст інформагентства «РБК-Україна». Всі разом генерували нові ідеї, міркували над перспективними напрямками подальшої співпраці. Тож кияни не лише надали медичну допомогу лубенцям, а й почерпнули багато корисної інформації про Лубенщину – одну з історичних перлин України.
Юлія АНТОНЕЦЬ.