Пріоритетним напрямком сталого енергетичного розвитку міста є зменшення споживання енергетичних ресурсів та впровадження альтернативних та відновлювальних джерел енергії. Майже три роки роботи у системі енергомоніторингу (ІСЕ) бюджетних будівель показали, що відбулося суттєве зменшення споживання енергетичних ресурсів, як наслідок зменшення викидів шкідливих речовин у атмосферу та щорічне скорочення бюджетних коштів.
Слід зазначити, що у чотирьох закладах освіти ( ЗОШ № 1, ЗОШ № 6, ДНЗ № 12 «Червона шапочка» та ДНЗ № 17 «Золотий ключик»), де у жовтні 2017 року були встановлені індивідуальні теплові пункти (ІТП), уже за опалювальний період 2017-2018 років зменшили споживання теплової енергії за середнім показником на 18.5 %, а за звітний 2018- 2019 роки - на 14.6 %. Завдяки впровадженню енергозберігаючого обладнання, у наведених закладах скоротилося використання бюджетних коштів на 756 тис. грн та зменшились на 126.8 т. викиди шкідливих речовин у повітря.
Тому необхідно і надалі впроваджувати новітні технології та обладнання, спрямовані на економію теплової енергії. Наразі, відділом економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лубенської міської ради підготовлено проєкти на встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП)у будівлях установ: ЗОШ № 2, ЗОШ № 8 та ДНЗ № 10 «Сонечко» для участі у щорічному обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області, який надає можливість бюджетним закладам отримати у 2020 році співфінансування у розмірі 50%.
Провідний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Валентина Сімутенкова.