Настя, Роксолана, Хасекі, Хурем, Місафір . Які різні, таємничі ці імена. Чому вони стоять поруч ? Кому належали і хто вимовляв їх уночі чи ранком, під плескіт хвиль моря чи в осінню студінь?
Що то за жінка така , яка мала аж п'ять імен і чому не одне? Що зробила вона прийшовши до нас і ставши відомою всьому світу? Це Настя Лісовська - єдина донька священика з маленького провінційного Рогатина, що на Івано-Франківщині, ступає до нас з 16 століття, впродовж віків залишається невмирущою, нев'янучою квіткою.Найулюбленіша дружина грізного всемогутнього турецького султана, донька України, наша землячка.
З нагоди 520 річчя Анастасії Лісовської (Роксолани) у філії 21 Оріхівська сільська бібліотека відбувся літературно - історичний альманах "Султана двох держав" за участі членів клубу "Берегиня". Присутні поринули в історичне минуле 16 століття. Порівнювали образ Роксолани у кінофільмах та творах Осипа Назарчука "Роксоляна"та Павла Загребельного "Роксолана".
". Вона увійшла в історію , як символ стійкості духу, величі, незламності українства.
Роксолана - це Золота рабиня. Наша українська красуня залишилась навіки юною,такою, як її знала наша земля, по якій ходили ми і на яку повернулась Настя Лісовська крізь віки і постала в Рогатині її бронзова постать.