День Європи в Україні: свято чи омріяна реальність

ukres 17052019З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Святкують його і в інших країнах, тому цієї нагоди у містах та містечках відбуваються тематичні заходи, бібліотечні виставки, різноманітні акції, квести для молоді, фестивалі із залученням представників європейських спільнот. Вступ до Європейського Союзу – це дуже потрібний крок для нашої країни.  Свідомі громадяни розуміють всю відповідальність за цей вибір, тому Україна хоча й повільно, проте наполегливо прямує до мети. Якщо певна частка українського населення все ж тяжіє залишити все як є, або повернутися до радянських часів, то молоде покоління більше орієнтоване на зміни, бо від цього багато в чому залежить їхнє майбутнє.

Демократія, забезпечення рівності всіх громадян перед законом, безперешкодний доступ до праці та навчання, утвердження суспільної поваги та справедливості, повага до себе та інших, толерантність, протидія будь-яким воєнним конфліктам – це все те, до чого так прагнемо ми, українці. Прагнемо, та чи вміємо дотримуватись всього переліченого?

Попри велич європейських країн, їхню багатовікову історію та культуру, співдружність та порозуміння, про яке розповідають в школах, українці, перш за все, мають не на папері увійти до складу Європейського союзу, а самоствердитись ментально. Мало знати різні цікаві факти про Європу (навіть географічний центр, який знаходиться в Закарпатті не всі мали змогу побачити), потрібно ще й поводити себе на гідному рівні. Гасло «Європа починається з кожного з нас» є досить актуальним, але далеко не кожен розуміє його зміст. Працездатне населення нашої держави доведене до відчаю, тому численна когорта фахівців працює за кордоном. Часто доводиться чути від заробітчан, що в інших країнах і «порядки» інші, звикнути до них українцям буває складно. Перш за все впадає в око дисципліна. Людей жорстко дисциплінують, зазвичай карають на гроші, тому зовсім скоро навіть самі непокірні вчаться виконувати встановлені правила та дотримуються законодавчих норм. В європейських країнах також приємно дивує «слухняність» населення майже в усіх сферах життя. А ще – чистота навкруги! Тож логічно виникає риторичне запитання: чому в нас не так? Звісно, не можна сказати, що в країнах ЄС все ідеально, але забезпечити хоча б елементарне у своїй країні ми можемо. Ложку до рота вміє нести кожен, тоді чому сміття лежить не в урні, а поза нею? Чому ми, українці, прагнучи до єдиної свідомої мудрості, намагаємось бути хитрішими за когось, ламаємо систему з користю для себе, уникаємо відповідальності, розхитуємо дисципліну і сіємо розбрат?

Найближчий міраж для тих, хто хоче заробити – Польща. Українців там чи не найбільше. Туди ж потрапив і мій знайомий. Втім, пробувши там три місяці, ластівкою прилетів додому і всім дав зрозуміти, що туди більше ні ногою.

- Там же ганяють скрізь, ні відійти покурити, ні подзвонити не можна, - обурюється він. – Робочий день ненормований, а працювати доводиться багато. Після важкого дня на вулиці з пляшкою навіть не розслабишся. А штрафи які…влетів був на кругленьку суму. Не поїду більше, буду тут щось легше шукати.

Багато хто повертається на Батьківщину після таких заробітків ні з чим. А все тому, що за довгий час ми так і не звикли брати на себе відповідальність за свої вчинки, виконувати правила, які прописані не просто законом, а й людською мораллю. Якщо все ж кошти вдалося заробити (часто ціною власного здоров’я), то з ними повертаються на Україну здебільшого не для того, щоб потім вирушити в подорож все тією ж Європою, а щоб влаштувати життя вдома – гідно пролікуватися, придбати житло чи авто, заробити на навчання дітям. Відтак і уявлення про Європу у кожної людини формується по-різному, виходячи з рівня потреб і бажань.

Приєднання України до ЄС – питання майбутнього. Інша справа – чи готові ми, українці, до такого важливого кроку і чи виправдає реальність наші очікування.

Юлія АНТОНЕЦЬ.

 

Календар свят

Вересень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
День знань.
2345678
Різдво Пресвятої Богородиці.
91011121314
Воздвиження Чесного Хреста.
15
Всенародний день батька.
1617
День рятувальника.
День працівників лісу.
Іменини святкують Ілля, Софія, Віра, Надія, Любов.
1819202122
День осіннього рівнодення.
День партизанської слави України.
23242526272829
День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
30
День перекладача.
Всеукраїнський день бібліотек.
День усиновлення.
      

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!