Чи знають люди, куди летять повітряні кульки після того, як їх відпустили в небо? Ці гумові залишки є сміттям і шкодять тваринному світу. Попри ту хвилинну радість, яку дарують повітряні кульки, їх масовість дуже сильно руйнує екологію. На цьому наголошують полтавські активісти, зокрема ГО «Нова Полтава» та «Еколтава».
«Повітряні кульки - летючий непотріб! Не запускати повітряні кульки, а посадити дерева!», - закликають випускників шкіл та дитячих садочків. Одночасно в навколишнє середовище запускають сотні тисяч кульок, а отже сміття. Опиняючись у природі, вони стають яскравою здобиччю для тварин та птахів, які від цього гинуть, аерозолі, які використовують для надування руйнують озоновий шар. Про це пише на свій сторінці у Facebook голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна. Тому активісти пропонують дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, під час святкування останнього дзвоника та випускного відмовитися від традиції запуску в небо повітряних кульок. Натомість пропонують започаткувати нову традицію з висаджування дерев на честь кожного випуску. Також це зекономить кошти батьків, адже дві гелієві кульки для однієї дитини (одну запустити в небо, інша – щоб дитина не плакала) коштують близько 80 грн.
До заклику приєдналися полтавці і надіслали відкрите звернення до освітян, не використовувати повітряні кульки під час свят.
Натомість, в управлінні освіти Лубен запевнили, що запуск повітряних кульок навіть не планували. Чи висаджувати дерева, чи започаткувати натомість якусь іншу пам’ятну традицію – право вибору належить безпосередньо самим навчальним закладам міста.
Юлія АНТОНЕЦЬ.