20 жовтня юні та допитливі клубенята зібралися знову в улюбленій бібліотеці для дітей на веселу словограйку, щоб в ігровій формі розкрити секрети та таємниці української мови, поглибити знання,
ознайомитися з кожною пелюсточкою термінів та цікавих слів, дослідити різноманітність словничків та цікавих фактів, пили корисний чай та виготовляли квіти з гофрованого паперу. Українська мова — це не просто набір слів, це жива сила, яка пронизує наше життя, наша ідентичність та культура. Вона звучить у піснях наших бабусь, відлунює в думках поетів і митців, а також зливаються з ритмом сучасності. Вона — наш скарб, наш оберіг, наша гордість. Нехай квітне вона в кожному серці. Навчаючи дітей української, ми формуємо у них патріотичні почуття, любов до рідної землі та історії.
Ось деякі ігри в які із задоволенням грали діти.
Асоціації
Один гравець називає слово, а наступний має швидко сказати слово, що асоціюється з попереднім. Наприклад: "сонце" — "тепло" — "літо".
Словниковий ланцюжок
Гравці по черзі називають слова, які починаються на останню букву попереднього слова. Наприклад: "собака" — "кабінет" — "тато".
Гра «ТУДИ-СЮДИ» Паліндроми
Гравці слухали цікаву казочку та відгадували загадки-паліндроми від Кощія.
Хто швидше
В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру “П”. Тому, передаючи м’яч один-одному гравці повинні без затримки називати слова на цю літеру.
Мовна квітка
На пелюстках написані терміни з української мови та інших наук. Діти повинні знайти мовні терміни, дати їм визначення , навести приклади та скласти мовну квіточку. (антоніми, неологізми, діалектизми, фразеологізми, пунктуація, етимологія та ін)
Прикметникові заміни
Учасники отримують текст з пропущеними прикметниками. Кожен учасник по черзі підставляє свій варіант прикметника в пропуски. Після завершення підстановки учасники читають отриманий текст вголос, що зазвичай викликає сміх через кумедні комбінації.