У 1895 році, коли розпочалося будівництво залізничної колії Харків-Київ, невеличкий хутір Тінь, розширившись за рахунок залізничних будівель, перетворився на станцію Петрівка.
У 1901 році, станцію, і населений пункт було названо Гребінкою – на честь українського письменника, байкаря Євгена Павловича Гребінки.
Довгий час Гребінка залишалася волосним центром Пирятинського повіту.
Указом Президії Верховної Ради УРСР, від 25 жовтня 1938 року, Гребінку було зараховано до селищ міського типу.
А лише у 1958 році Гребінка набула статусу міста.
З ініціативи тодішнього керівництва міської ради святкування дня міста було поєднано з професійним святом – Днем Залізничника.
Отже, 4 серпня 2024 року, нашому місту виповнюється 129 років.
З нагоди цієї дати в Гребінківському міському краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу «Гребінка – місто щирих людей». На зустрічі зібралися гребінківці, яких ми називаємо добродіями. Вони є завжди активними у багатьох добрих справах, які відбуваються у нашому місті.
Волонтери: Сергій Карпович, Тетяна Науменко, Катерина Сотніченко, Анатолій Чернишенко, Надія Фальківська, Зінаїда Безкоровайна, Ольга Снісар.
Місцеві поети, які пишуть вірші про наше місто і його людей: Валентина Рябокінь, Віктор Солодовник.
Виконавці пісень про наше місто, тріо родини Бондаренків, які є внутрішньо-переміщеними особами з міста Лиман, що на Донеччині.
Присутні на зустрічі гості, а також працівники музею, поділились своїм досвідом і пропозиціями щодо розвитку міста, а також власним прикладом своєї активної діяльності мали на меті засвітити вогник активності в душах інших людей, аби вся наша громада єдналася та долучалася до благородних ініціатив наших активних жителів.
...©Гребінківський міський краєзнавчий музей
Стоп-кадри події – із відеозапису Анатолія Чернишенка.