“Шумить у серці Хоролу більше тисячі літ дубовий гай... Шумить вітрами, казками і віршами, шумить іще ненаписаними піснями.. Падали старі вікові дуби, а за ними зростали їхні сини - нові, молоді і дужі дерева, які сторіччями давали наснагу молодій зеленій порослі. Ці дерева найстаріші у місті Хорол і їм судилося стати основою і окрасою Хорольського ботанічного саду, який отримав статус національного 11 років тому.
Саме в цьому ошатному місті вже другий рік поспіль відбувається національно-патріотична акція на підтримку Збройних Сил України “Голос живої музики і слова”. Символічним є те, що саме в липні відзначаються великі українські свята: День української Державності, день Протиповітряних сил України, День військово-морських сил України та чудове професійне свято - День медичного працівника.Усі ці свята пов’язані із нашими Збройними силами, адже в українських родинах народжуються герої, наше військо захищає рубежі держави, а медичні працівники рятують життя наших охоронців. Також саме 26 липня в далекому 1946 році в Україні було засноване Товариство з охорони природи, яке сприяє збереженню наших парків та квітучої української природи.” - цими словами відкрити патріотичну акцію ведучі заходу Оксана та Микола Левіни.
Розпочалося дійство із екскурсії по унікальному саду субтропічних рослин, яке люб’язно провів господар дубового гаю - директор Хорольского ботанічного саду Володимир Васильович Красовський. Присутні могли почути з його вуст цікаві історії про створення природничої колекції субтропічних рослин, які вирощені в умовах помірного клімату нашої Полтавщини, дізнатися як посадити та виростити дерево, яка вас радуватиме багато літ.
Справжньою окрасою дубового гаю у цей день стала виставка художніх робіт майстрині пензля Тетяни Міщенко, організована Хорольським краєзнавчим музеєм. Червоні маки, величні пейзажі, ніжні українські квіти ожили з під її талановитих рук на полотні. А потім в свої права вступили її Величність - українська Пісня та його Світлість - Слово поета.
В патріотичній акції взяли участь кілька аматорських колективів та окремих виконавців. Першу пісню “Ой, роде наш красний”, яка пролунала для глядачів, виконала директор Штомпелівського СБК Олеся Торопова. Учасники літературно-мистецької студії “Хорольські дивоцвіти”, яка діє при Хорольській центральній публічній бібліотеці, поети Людмила Ревека, Любов Новак, Анатолій Ящук, Людмила Чехова, Ірина Кіріяченко та Катерина Штомпель прочитали свої поезії-присвяти подвигу Збройних Сил Ураїни. Юні солісти - вихованці Хорольської мистецької школи Владислава Гехт та Руслан Мірошников виконали пісні “Україна-мати” та “Я - України син”. Також Руслан в дуеті зі своїм татом Костянтином Мірошниковим виконали сучасну музичну композицію на гітарі. Глядачі підтримали і юні дарування Даринку Левіну та Таню Діденко, які виконали народні пісні під власний акомпанемент на бандурі та юного віртуоза гри на баяні (випускницю мистецької школи) Маргариту Подленко.
Глядачам надзвичайно сподобалися виступи із народного пісенного репертуару у виконанні вокального тріо у складі Любові Чемис, Світлани Остапенко та Антона Чеха, а також вокального жіночого ансамблю “Кумасі” Грушинського СБК. Потішили глядачів юні сопілкарі - вихованці заслуженого працівника культури України Володимира Олійника із Хорольського базового будинку культури Марійка Олійник та Михайло Данилюк. Пісню-присвяту нашим захисникам “Ой, чуєш ти, сину” виконав жіночий ансамбль “Обрій” Штомпелівського СБК. Пісню місцевого автора Сергія Гаркавенка “Чого син мій додому не йде” натхненно виконала солістка Петракіївського СК Людмила Стеценко.
Композитор, заслужений працівник культури України Анатолій Крутько виконав свою авторську пісню “Ви не загинули”, та разом із колективом “Журавка” та поетесою Любов’ю Новак виконав пісні, написані на вірші Лідії Гладченко та Любові Новак “Хороле рідний” та “На війну синочка проводжала мати”. Усі твори були присвячена нашим захисникам, пам’ять яких вшанували хвилиною мовчання.
На завершення програми пролунали жартівливі твори - інсценізація пісні “Як я диню продавала”, яку виконав театр української народної пісні “Оберіг” Штомпелівського СБК та пісня авторів Любові Новак та Анатолія Крутька “Отакі баби в Хоролі”. А фінальний акорд в патріотичній акції піснею “Єднаймося, люба родино” поставили аматори Штомпелівського та Грушинського сільських будинків культури.
Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Хорольської міської ради висловлює щиру подяку за надання підтримки аматорів Грушинського СБК керівнику фермерського господарства “Грунтознавець” Володимиру Володимировичу Чишку, а також керівнику ТОВ “Оріон Молоко” Тарасенко Ользі Миколаївні за надання транспорту для перевезення учасників художньої самодіяльності Штомпелівського СБК.