Не одну годину поспіль, без перерви та відпочинку, обговорювалися питання, які стосувалися діяльності Засульської сільської ради в умовах децентралізації. Що вдалося зробити з початку утворення громади, де виникли певні труднощі, які напрацювання вже втілені в життя, а які чекають своєї черги – всі ці аспекти намагалися вирішити в п’ятницю, 30 березня, під час прес-конференції, ініційованої правлінням Лубенського медіа-клубу.
До зустрічі долучилися члени медіа-спільноти під головуванням Олександра Назарця – він же представляв місцеву телекомпанію «Лубни», очільник громади Сергій Бондаренко, керівники структурних підрозділів та відділів ОТГ, профільні спеціалісти, старости округів, які приєдналися до Засульської сільської ради. Модератором виступив заступник голови медіа-клубу Володимир Безчасний.
Прес-конференцію розпочав очільник громади Сергій Бондаренко, який коротко загалом поінформував присутніх про процес реформування в межах ОТГ, повноваження, які покладаються на місцевий рівень та функціонування окремих структурних підрозділів. Всього на обслуговування потреб територіальної громади та виконання функцій в різних галузевих напрямках залучено 100 працівників. Одинадцять посад до сьогодні лишаються вакантними! Є досвід створення віддалених робочих місць з центром в Засуллі. За таким принципом діє ЦНАП, відділ земельних відносин тощо. Єдиною проблемою у сфері передачі повноважень залишається реєстрація актів цивільного стану, смерті, народження. Втім, це політика держави, яка на даний час не залежить від Засульської сільської ради.
Начальник фінансового відділу Світлана Самійленко, подаючи інформацію мовою цифр, змогла переконати присутніх у фінансовій спроможності громади. І хоча рік був напруженим, проте вже можна побачити перші здобутки і успіхи, про що свідчить перевиконання бюджету, зростання надходжень та залишок на початок року. Неодноразово від членів медіа-клубу звучали питання про кількість коштів, які йдуть на утримання доріг. Камінь спотикання, за словами Сергія Бондаренка, в тому, що ремонту потребують дороги, які знаходяться на території ОТГ, але в той же час громаді не підпорядковані (прим. авт. - За Законом України «Про автомобільні дороги» з 1 січня 2018 року балансоутримувачами всіх доріг загального користування стають обласні державні адміністрації. Згідно листа Державного агентства автомобільних доріг України Полтавська ОДА призначила управління капітального будівництва Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА утримувачем автодоріг). Проблему планують вирішити (і поступово вирішують) шляхом поточних та капітальних ремонтів на суму, яка не потребує тендерної процедури. На 2018 рік заплановано 1 млн. 400 тис. грн. витрат на поточний ремонт доріг комунальної власності.
Втім, найбільше бюджетних коштів витрачається на освіту. Про це говорила начальник відділу освіти, молоді та спорту Людмила Шевченко. Вона розповіла про функціонування шкільної та дошкільної системи, поінформувала присутніх про діючі освітні програми, підтримку обдарованих дітей, гурткову роботу, оздоровлення в пришкільних таборах та за їх межами. Також наголосила на організації шкільних перевезень, матеріально-технічному забезпеченні закладів освіти. Під час обговорення проблемних питань, члени медіа-клубу торкнулися й ефективності роботи навчальних закладів, оскільки наповненість шкіл та утримання приміщень є досить актуальними. В числі іншого, начальник відділу надала роз’яснення щодо пожежної безпеки в школах.
Начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради Інна Скиба відповідала на питання, що стосувалися утримання клубних та бібліотечних приміщень, організації культурно-мистецьких заходів як в центрі громади, так і у віддалених селах, розвитку аматорського мистецтва, туристичних маршрутів та ін.
Про потребу у кваліфікованих молодих кадрах говорив начальник відділу охорони здоров'я Сергій Якимець. В умовах стрімкого реформування галузі, на медицину в ОТГ на поточний рік заплановано близько п’яти мільйонів гривень (при потребі близько семи). Було порушено питання цінової політики аптечних пунктів (приватних), утримання амбулаторій та фельдшерських пунктів в залежності від потреб населення, технічного забезпечення медзакладів на селах, можливості проведення лабораторних досліджень, обслуговування громадян у випадку невідкладних та екстрених станів.
Комунальну сферу Засульської сільської ради представляв начальник відділу ЖКГ, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури Геннадій Пархоменко. В розрізі галузі мова йшла про закупівлю обладнання для надання послуг з благоустрою, проблеми обслуговування доріг, роботу з відходами, будівництво очисних споруд та сортувального полігону (проекти на доопрацюванні через законодавчі зміни), організацію водопостачання та дослідження якості води по свердловинах, та ін.
Не оминули під час прес-конференції і ситуацію, яка нині склалася з пільговими перевезеннями. З цього приводу вичерпну інформацію надав Сергій Бондаренко та начальник відділу соціального захисту населення Алла Дзюба. Перешкодою для врегулювання даного питання є відсутність чіткого критерію для розрахунку по відшкодуванню вартості пільгових пасажироперевезень.
Наостанок, свою позицію в складі Засульської громади висловили старости Мгарського та Вищебулатецького старостинських округів – Марія Шевченко та Сергій Бачевський. Вони акцентували увагу на здобутках, на сприятливій атмосфері праці, наголосили на своїй відкритості та доступності інформації для преси.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.