«Носії духовності: національний одяг від минувшини до сучасності» - саме так називався захід, що відбувся 23 червня у Калайдинцівському СБК. Кульмінацією дійства став показ українського традиційного вбрання.
Ведуча Людмила Пазенко розповідала не лише про вишиванку, а й про її значення в побуті та віруваннях наших предків. В Україні вишиванка є духовним оберегом. Бо кращі жінки України вишивали мереживо на полотні, вкладаючи у нього українську душу.
Зайве говорити, що вишиванка – найголовніший елемент українського національного одягу. А вишивка один з найпоширеніших видів народної творчості. За допомогою вишивки звичайний шматочок полотна конопляного, а чи лляного за допомогою голки і нитки перетворювався у справжній витвір мистецтва. Кожний куточок України може похвалитися своїми унікальними вишивками, вони відрізняються фасоном, кольорами, візерунками, орнаментом, але є світле одне, що об’єднує ці витвори мистецтва – це чисті думки, з якими жінки вишивають сорочки.
Участь у культурно-мистецькій програмі взяли народний коленктив "Сузіря" Тернівського СБК,
Інна Сизоненко, вокальний колектив "Діброва" з Тишківського СБК.
Неповторною складовою свята стала праця залюбленої у мистецтво вишивки народної майстрині Наталії Галич з с.Калайдинці. Вона представила вишитий одяг Полтавщини, різні його куточки. Особливо, що характерно для Полтавщини вишивка білим по білому.
Радували глядачів самодіяльними номерами Анатолій Куценко, Валентина Швайко, Володимир Матяш, народний колектив "Вербиченка" Калайдинцівського СБК та інші.
Демонстрація народного одягу Полтавщини з використанням рослинного орнаменту плавно перетік у показ сорочок, вишитих в наш час, найновішій, з яких 50 років. До речі, неодмінним атрибутом костюмів був гаман – своєрідна накладна кишеня, де жінка мала змогу зберігати все необхідне. До речі, цей елемент старовинного українського одягу можна було купити на окремій експозиції.
Слово про українську вишивку мав засновник Калайдинцівського шкільного музею, експозиції вишивки у ньому, заслужений учитель України Сергій Мисник та народна майстриня Наталія Галич.
Показ народного одягу Полтавщини, сорочок від народної майстрині був особливо вдалим.