13 червня в редакції газети "Лубенщина" відбулося чергове засідання літобєднання ім.О.Донченка, головним лейтмотивом якого можна назвати "ширшають людські і творчі горизонти.
Адже кількість учасників була великою, щоб змінити локацію і перейти до читального залу публічної бібліотеки ім.В.Малика.
Олександр Міщенко представив загалу черговий номер літературної газети "Ліра".
І розпочалося творче спілкування. Лариса Назаренко читала вірші з майбутнього циклу творів, присвяченого філософу Григорію Сковороді.
За основу нею беруться вислови Григорія Савича і Лариса Назаренко розвиває закладену генієм думку. Присутні схвалили цікавий досвід і побажали авторці творчого натхнення. Також вона представила уривок з майбутнього оповідання "Кішка". Твір має чітком окреслений сюжет, присвячений темі війни. Але як підмітили присутні потребує продовження оповіді. Лариса Назаренко запевнила, що до наступного разу "Кішка" буде завершена.
Антон Шрамко на прохання голови літобєднання прочитав минулоразовий твір у формі репу "Тягай пеньки". Літератори відзначили точність підмічених образів, цікаву форму репу, у якій працює автор та заохотили молодого віршувальника оплесками.
Андрій Дальній читав нові вірші філософської тематики. Серед них твори "Коса", "Філософ", "Рулетка" та інші.
Голова літобєднання Олександр Міщенко інформував про заходи, які відбулися протягом місяця. А це презентація на семінарі працівників бібліотек книги письменниць Раїси Плотникової та Наталії Баклай "На два голоси". Також інформував про перші спроби відкрити для початкуючих авторів віршів "Майстерні творчості" при літобєднанні. На минулому письменниця Ольга Хало розповіла учням навчальних закладів, коледжів та університету про основи віршування.
Лариса Галич пише на теми війни. В цьому ряді твори "Повзучі вірші", "Блимає вірш очима ліхтарів". Також вона не цурається своєї коронної теми - віршів про кохання.
Сергій Кравецький представив на суд загалу новелу "Маршрутка", написану в квітні 2022 року, на перших місяцях війни.
В ній з притаманним автору гумором подані страхи лубенців, міфи та чутки, які побутували в той час і які зараз видаються наївними і навіть комічними. Все це укріплює дух і впевненість у перемозі української зброї над ворогом.
Валентина Харченко-Несмашна поділилася пісенними текстами, які очікується, стануть піснями. Олександр Міщенко надав кілька порад та підтримав її у роботі в цьому жанрі, крім того підтримав і в бажанні видати книгу загадок.
Учасники засідання порадили звертати більше уваги на залученні до літературного процесу молодих авторів, в роботі з якими радили застосовучати принцип моральної підтримки, якщо навіть твори недосконалі.
Наступні збори відбудуться традиційно другого четверга місяця - 11 липня о 16.00 у приміщенні редакції газети "Лубенщина"