30 травня гостей бібліотеки, а серед них були шановані та почесні люди – автори книги „Чумацькими шляхами” Іван Сайко та Олександр Мука, один із голів фермерських господарств „Грунтознавець” та „Берест” Володимир Чишко, заслужений працівник сільського господарства України Іван Головко, директор Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтва, заслужений працівник культури України та відмінник освіти України Анатолій Насменчук, керівник компанії Відокремлений підрозділ Організації ветеранів України у Хорольській міській територіальній громаді Олександр Козирод, жителі с. Грушине та Хоролу, краєзнавці, працівники культури Хорольщини – з виходом у світ історико-краєзнавчого видання привітав голова Хорольської міської ТГ Сергій Волошин.
Про історію виникнення книги, її авторів, про її короткий зміст, людей, котрі прямо чи опосередковано брали участь у створенні історії села Грушине, присутнім заходу розповіли ведучі: начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Оксана Левіна та директор бібліотеки Ірина Редька.
Цікаво розповідали про свою роботу над книгою автори видання Іван Сайко та Олександр Мука. Скільки ними було задіяно людей з їх спогадами, віднайдено і опрацьовано архівних документів, зібрано світлин від найдавніших часів і до сьогодення, залучено до випуску книги меценатів – братів Володимира та Івана Чишків. Про це, та про важливість національно-патріотичного виховання, збереження людської пам’яті поколінь, збагачення краєзнавчих надбань та передачі всього цього молодому поколінню українців, наголошував кожен з учасників обговорення новенького книговидання.
Під час презентації книги „Чумацькими шляхами” присутніх радували своїм співом учасники жіночого ансамблю Грушинського сільського будинку культури „Кумасі” та художній керівник Антон Чех.
А для бібліотеки та її чмтачів Олександр Мука подарував декілька цікавих своїх видань „Пісенна Миргородщина”, „Ярмарок в Сорочинцях” та нововидану „Чумацькими шляхами”.
Хто ж як не ми, українці, жителі кожного міста, села, селища, хутора, творитимемо нашу історію – історію української держави – волелюбної, вільної, працьовитої, співучої країни. І головною метою усіх українців на даний час є ПЕРЕМОГА над ворогом, найшвидша і остаточна!
Хорольська цетральна публічна бібліотека