У Центрі культури та дозвілля міста відбулася нарада голів профспілкових лідерів Лубенської районної організації профспілки працівників освіти і науки України. Людмила Грицаєнко, голова профспілки, активно працює для підтримки профспілкових ініціатив і захисту інтересів освітян. Було підбито підсумки роботи за рік. Сьогодні, у цей складний час, головні завдання, які стоять перед профспілками:
1. Захист трудових прав працівників освіти: контроль за дотриманням законодавства про працю, умов праці, робочого часу та відпусток. Сприяння у врегулюванні трудових конфліктів.
2. Соціально-економічний захист: підвищення заробітних плат, забезпечення своєчасної їх виплати. Захист соціальних гарантій, як оплата лікарняних.
3. Поліпшення умов праці: забезпечення комфортних умов роботи для вчителів та працівників освіти. Контроль за безпекою в освітніх установах.
4. Розвиток професійної освіти: підтримка професійного зростання педагогів через курси підвищення кваліфікації, семінари, конференції. Сприяння впровадженню сучасних методик викладання.
5. Захист молодих фахівців: підтримка молодих педагогів на старті кар’єри.
6. Забезпечення соціального діалогу: взаємодія з місцевою владою, освітніми організаціями та іншими профспілками для вирішення спільних проблем. Захист прав на відпочинок і здоров’я.
Зберегти права кожного!
У теплій та робочій атмосфері голова профспілки не лише відзначила головні досягнення, ключові моменти роботи профспілок, але й привітала з Новим роком, побажавши натхнення, успіхів та злагоди в прийдешньому році.
Людмила Грицаєнко надала "Підсумки роботи за 2022-2024 рік Обласним комітетом та територіальними ланками профспілки". Основним є те, що прийнято новий Закон "Про дошкільну освіту", який вступає в дію з 07.07.2025р., передбачає обов'язкову щорічно оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів для всіх педагогічних працівників, упорядковує робочий час та педагогічне навантаження, визначає обсяг скороченої тривалості робочого часу для педпрацівників, передбачає встановлення доплат у випадку перевищення норм наповнювальності груп.
Завдяки спільним діям Профспілки та соціальних партнерів, удосконалено нове Положення про атестацію педагогічних працівників.
Також Людмила Грицаєнко зауважила, що Обласним комітетом та територіальними ланками профспілки надано до 12 тисяч консультацій. Розглянуто 417 звернень та клопотань, підготовлено 7 позовних заяв.
Первинними, територіальними організаціями та обкомом Профспілки:
- 3 млн. 500 тисяч гривень спрямовано за час війни на потреби Збройних Сил України та Сил Тероборони, в тому числі 1 млн. 145 тисяч гривень 407-у окремому Полтавському стрілецькому батальйону;
- 429 спілчан, сім'ї яких постраждали від військової агресії, отримали цільову допомогу на суму 1,5 млн. грн.;
- 18 483 членів профспілки отримали фінансову допомогу на загальну суму 17,7 млн грн. - ці кошти, в значній мірі теж направлялись на придбання амуніції, ліків, тепловізорів для фронта.
- проведена часткова компенсація на придбання 16 санаторно-курортних путівок спілчанам на суму 47,7 тис. грн.
Профспілка наполягає на необхідності передбачення в Державному бюджеті України обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України "Про освіту". На необхідності прийняття відповідного Закону України про визнання державним боргом недоотриманої педагогічними і науково-педагогічними працівниками заробітної плати, внаслідок невиконання норм статті 61 Закону України "Про освіту" та його Прикінцевих та перехідних положень. На підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду за ЄТС до 3600 гривень, виходячи з якого розраховуються посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників, яке мало відбутися з 1 квітня 2024 року.
Профспілкова організація відіграє важливу роль, бо за погодженням Профспілки вносяться зміни в охорону праці, та схвалюються законопроєкти, які наближають українське законодавство до європейських стандартів у сфері безпеки та здоров'я працівників на робочому місці.
Анна Лохматова