Тривають цікаві зустрічі нашої мобільної книгозбірні. Цього разу працівники Лубенської публічної бібліотеки імені Володимира Малика відвідали один із найбільш віддалених мікрорайонів міста – №8.
Бібліотекарі провели захоплюючу історичну розвідку, присвячену відомій меценатці, засновниці музею та кількох шкіл – Катерині Скаржинській. Місце зустрічі обрали не випадково – у гімназії, що носить ім’я славетної землячки.
Бібліотекарі Марина Кононенко та Інна Сизоненко ознайомили гімназистів з цікавими фактами життєпису та благодійності Катрусі, продемонструвавши унікальні ретро-світлини, які знімалися у Круглику понад століття тому. А бібліотекар Лариса Гончарук провела для 4-х і 5-х класів гімназії імені Скаржинської майстер-клас із виготовлення патріотичних листівок для наших захисників.
Зустріч стала можливою завдяки проєкту «Мобільна бібліотека – територія читання і дозвілля» БФ «МХП- Громаді» на запрошення завідуючої філії №3 Лубенської міської бібліотеки Наталії Золотоверх. А всім читачам нашої Фейсбук-сторінки пропонуємо цікавий парадокс. Чому спадкоємиця німецьких баронетів, що виховувалася у російськомовному середовищі, після свого 25-річчя захопилася українським народним мистецтвом? Звідки береться любов до свого?
Чи всі заможні люди нині фінансують зі своєї кишені: народну школу, театр, будівництво жіночої гімназії, випуск перших листівок із краєвидами міста та книговидання? Катерина Миколаївна субсидувала не лише це, а ще й ковальську та столярну майстерні, сільськогосподарську артіль, бібліотеку, археологічні розкопки у Гінцях та на Лисій горі, а року 1880-го відкрила у нашому Круглику перший безкоштовний музей на Лівобережній Україні.
Його девізом було гасло: «До Істини й святості».