Магія кропиви або 3-и кращих рецепти з неї на травень цього року...

kropuva 04052018Лубенський край є частиною Полтавської області, яка є легендарною та містичною. І роль кропиви для лубенців є неоднозначною. Кому потрібно оздоровитися, а кому очиститися від злих чарів. Тому, хто забув про цілющі властивості диво-трави редакція «Лубенщини» пропонує найкращі рецепти цієї весни. Існує століттями сформована думка, що, якщо хоча б тричі поїсти суп з молодої кропиви, то весь рік не будеш мучитися простудними захворюваннями. Важко стверджувати наскільки це вірно, але це можливо перевірити.

Борщ з кропиви

Інгредієнти: пучок свіжої кропиви (можна навпіл зі щавлем чи шпинатом), 4-5 картоплин, морквина, цибулина, 2 яйця, перець духмяний, лавровий лист, перецьkropuva 04052018 3 чорний мелений, олія, сіль, сметана – за смаком.

Приготування: зварити 2 л бульйону (за бажанням – овочевого, м’ясного чи грибного). Цибулю порізати кубиками. Морквину потерти на крупній тертці. Підсмажити їх до золотавого кольору. Картоплю почистити й порізати. Додати картоплю й зварити до готовності й потовкти. Кропиву можна залити окропом або, щоб зберегти вітаміни – промити й порізати в гумових рукавичках. Відварити яйця круто (або збовтати в бульйоні наприкінці приготування). Коли картопля звариться, додати кропиву й проварити 5 хв. Потім додати засмажку, яйця, сіль і прянощі за смаком і варити ще 1-2 хв. Дати настоятися й подавати зі сметаною та свіжою зеленню.

Начинка для пиріжків з кропиви

kropuva 04052018 2Спробуйте спекти з нею вітамінні пиріжки. Зазвичай вони розлітаються на «ура». Для приготування начинки вам потрібно півкілограму свіжого листя кропиви, пучок зеленого цибулі і 4-6 яєць.

  • Кропиву помийте і дрібно покришіть.
  • У глибокій сковороді розтопити шматочок вершкового масла і тушкуйте в ньому зелень.
  • Яйця збийте, вилийте в сковороду і починайте перемішувати, щоб вийшов свого роду омлет. Другий варіант – просто відваріть яйця, наріжте їх і додайте до кропиві.
  • Зніміть сковороду з вогню, всипте дрібно покришену зелений лук і посоліть.

Вітамінна, смачна начинка для пиріжків готова!

Кропивяні котлети

kropuva 04052018 4Інгредієнти: 800 г картоплі , 300 г кропиви, 3 яйця, 1 головка ріпчастої цибулі, 6 ст. л. пшеничного борошна , 4 ст. л. рослинної олії, чорний мелений перець, сіль. Відварити картоплю в підсоленій воді, злити воду, картоплю потовкти. Кропиву обшпарити, дрібно нарізати. Нашаткувати цибулю, спасерувати на маслі, додати кропиву, тушкувати протягом 5 хв, перемішати з картоплею, поперчити, додати яєчні жовтки, добре перемішати. Сформовать з картопляної маси котлети, запанірувати у збитому яйці і борошні. Смажити котлети з двох сторін на олії до рум'яної скоринки. Подаються картопляні котлети з кропивою зі сметаною.

Будь-яке з цих страв стане гідною прикрасою вашого столу і підтримає імунітет після довгої зими. Вітаміни і мікроелементи, що містяться в цій рослині, допоможуть вам почувати себе набагато краще!

“Одна кропива замінює семеро лікарів”. Вміст вітаміну С в кропиві удвічі більше, чим у лимонах і в 10 разів більше, ніж у яблуках. А зміст каротину більший, ніж у щавлі, моркві, обліписі. Кропива є унікальною рослиною і має щонайширший спектр корисної дії.

Кропива знайома багатим вмістом необхідних для людини речовин та елементів. В її листах багато вітаміну С, К і групи В, достаток магнію, хрому, заліза, міді, марганцю, бору та йоду.

Рослина надає благотворний вплив на роботу багатьох органів і систем людини:

  • Підсилює і нормалізує обмінні процеси;
  • Тонізує роботу м’язів і активізує нервову систему;
  • Підвищує тонус матки, кишечнику, судин;
  • Сприяє загоєнню і відновленню пошкоджених тканин.

В Англії готують кропивне вино і кожен рік проводять чемпіонат, учасники якого поїдають листя кропиви.

Сорочка з кропиви — не вигадка! Застосовували кропиву з давніх часів для поліпшення кровообігу. Римські легіонери під час навчань і походів шмагали себе кропивою по руках і ногах. Так само чинили люди, які страждали від ревматизму. Із кропиви робили нитку, яка йшла для виготовлення одягу, підстилок. Казкова принцеса, яка плете для своїх зачаклованих братів сорочки з кропиви, — не вигадка, а, радше, данина поваги цілющій рослині. Вона не лише лікує, а й знімає злі чари. Ще й зараз у селах вішають біля порога пучок цієї рослини — для охорони від «лихого ока».

Тож приємних і смачних вам вихідних з кропивою!

Календар свят

Квітень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
День сміху.
234567
Всесвітній день здоров’я.
89101112
Всесвітній день рок-н-ролу.
1314
151617
Український день довкілля.
18192021
2223
Всеукраїнський день психолога.
Іменини святкує Юрій.
2425
Іменини святкує Марко.
26
Міжнародний день пам’яті Чорнобилької катастрофи.
2728
Вербна неділя.
2930
Іменини Якова.
     

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502
  • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!